Tallinna disainituur aitab avastada säravat Eesti disaini

Pireti lugu

Olen alati imetlenud Eesti disainerite loovust ja andekust. Reisides olen soovinud tutvuda kohalike talentidega. Sageli on mind nii reisil kui kodus tänaval peatatud ja aksessuaaride kohta küsitud. Alati on inimesed olnud hämmastunud, et taolised unikaalsed esemed on Eesti disainerite looming. Usun siiralt, et kohalik disain on meie väikese rahva üks paremini hoitud saladusi (sest näib, et paljud teavad meie edusamme digiriigi valdkonnas).

Just seepärast asutasin ma DesignTours liikumise, mille abil aitan fashionistadel avastada tavapärasest erinevat rabavat loomingut, millega komplimentide saamine on garanteeritud. Vahet pole, kas otsid oma koju sobivaid sisutusaksessuaare, isikupärast rõivastust, ehteid või ainulaadseid suveniire – panen kokku disainituuri, mille vältel need soovid täidetud saavad! COVID19 pandeemia on endiselt maailmas liikvel, mistõttu on eriti oluline teada, et igas tuuri peatuses on tagatud 2 + 2 reegli järgmine. 10% disainituuride maksumusest annetan kohalikule toidupangale, kuna töötute ja abivajajate arv on kiiresti kasvanud. Tule ja toeta kohalikke disainereid ning avasta uusi paiku oma kodulinnas – meeldejääv elamus on tagatud!

Lühidalt Piretist

Pärast kolmel erineval kontinendil elamist avastasin, et suuriarmastusi on mul suisa kolm:  mood, reisimine ja Eesti disain.

Oma igapäevatöös aitan Eesti ettevõtetel rahvusvaheliselt laieneda ja kasvada. Paar aastat tagasi viisin läbi programmi, mis aitas Eesti disaineritel välisturgudele laieneda. See oli mu elu PARIM projekt ja sain palka selle eest, et veetsin aega koos meie väikese ja armsa Eesti kõige loomingulisemate inimestega. Tekkis soov seda kogemust ka teistele pakkuda!

LinkedinInstagram
Reet-Aus_doorstep

Millal?

Siis, kui vähegi soovid! Disainituuriks võib sobida nii varahommik kui hilisõhtu, kuid tuleb meeles pidada, et ka disainerid peavad puhkama. Võibolla on parim aeg reede pärastlõuna, et anda nädalavahetusele suurepärane avapauk? Või meelisklev laupäev, kus igapäevarutiini rikastada toreda isikliku ostlemiskogemuse ja disaineritega tutvumisega? Lõpuks taandub aga kõik sellele, mis aeg sobib ühiselt nii kliendile kui loovisikule, kellega disainituuri raames kohtume.

Kui palju disainituur maksab?

Täpselt nii palju, kui peaks!
100 EUR (koos KMiga)+ km 2-tunnise tuuri kohta, maksimaalselt 4 osalejat. 10% disainituuri maksumusest läheb annetuseks kohalikku Toidupanka. Iga järgmine tund on 30 EUR + km

100 EUR + VAT per 2 hours tour
Every following hour is 30 EUR+ VAT

Mida disainituur sisaldab?

Kohandan Sulle ja Su kaaslastele 2-tunnise ringkäigu vastavalt teie soovidele. Need on asjad, mida ARMASTAD või SOOVID osta (või lihtsalt ülevaadet saada). Kuid mitte ainult: igal disainituuril on vähemalt üks näost-näkku privaatne kohtumine disaineriga (tihti ka 2-3) ning saate kuulda iga toote/kollektsiooni tausta- ja sünnilugu. Samuti seda, kust disainerid inspiratsiooni ammutavad. Disainituuri lõpetame linna parimat šokolaadi nautides ja muljeid jagades.

Tule ja liitu, et tervitada vapustavalt loomingulisi disainereid ja külastada nende showroome!

Kõige olulisem küsimus: kuidas?

Täida veebivorm ja anna mulle teada, mis Sind huvitab!

  Võta minuga ühendust!

  Piret@designtours.ee

  Soovitused

  Caryl,

  Filmitööstuse esindaja New Yorgist

  Mul oli au olla esimene Pireti disainituuri klient ja jäin sellega väga rahule. Peatusime erinevates Eesti disainerite showroomides. Sain rääkida disaineritega isiklikult. Ühtlasi sain aimu sellest, mis on neid inspireerinud erinevaid tooteid looma ning nad andsid ülevaate tööst, mis kulunud unikaalsete esemete valmistamiseks. Nad kõik rääkisid suurepärast inglise keelt, nii et suhtlemine oli ladus ja iga disainer oli väga soe ja isikupärane. Pärast disainituuri tundsin, et mul on ülevaade Eesti disainivaldkonna tegijatest. Mis aga kõige parem – sain originaalsete ja isikupäraste disainitoodete omanikuks. Olen neile saanud komplimente nii siin- kui sealpool Atlandi ookeani. Enim on tähelepanu pälvinud Reet Ausa loodud upcycled T-särk ja kampsun, mis ühtlasi on suurepärane näide ringdisainist.

  Aline,

  Filmitööstuse esindaja Hispaaniast

  Piretiga Tallinna disainerite ja showroomide avastamine oli nagu unenägu. Piret tunneb nii andekaid loojaid kui vanalinna salapäraseid soppe, kus peidavad end Eesti disainimaastiku pärlid. Ühtlasi on ta huvitav naine, kel endal mõjus lugu vesta, mis teeb ühest disaini showroomist teise jõudmise suisa märkamatuks vahemaaks. Olen kindel, et Sa ei kahetse, et disainituuri Piretiga ette võtsid! Lisaks võib ta Sind üllatada Tallinna maailmatasemel šokolaadi maitsmise peatusega 😉!

  Elina,

  jätkusuutlikkuse valdkonna ekspert

  Veetsime Piretiga mõnusa õhtupooliku Telliskivi kvartali disaini avastades. Sumedat suveõhtut jäävad pikaks meenutama Eesti disaini teetassid ning lahe fotoseeria.